kalendarz żywiecki 2024

DZISIAJ:

23 lipca
Stwosza, Bogny, Brygidy


foto: Lucjusz Cykarski

26

Lip

2024

61. Tydzień Kultury Beskidzkiej


Blisko 100 zespołów – łącznie około 4000 roztańczonych i rozśpiewanych wykonawców, kolorowe stroje, muzyka, śpiew, tradycja!
Zapraszamy na 61. Tydzień Kultury Beskidzkiej – od 26 lipca do 4 sierpnia

 

 

AMFITEATR POD GROJCEM
 

26 lipca – piątek – g. 18.00

JUBILEUSZ 70-lecia RZPiT PILSKO z Żywca z udziałem AVART z Puebli – MEKSYK

wręczenie zespołowi Nagrody Komitetu Koordynacyjnego Tygodnia Kultury Beskidzkiej

 

55. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

 

27 lipca – sobota – g. 17.00

gościnnie podopieczni FUNDACJI BRACI GOLEC

LIMANOWIANIE z Limanowej

BRENNA z Brennej

KOWALNIA ze Stróż

HAMERNIK z Krakowa

SŁOPNICZANIE ze Słopnic

REGLE z Poronina

JURKOWIANIE z Jurkowa

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA (poza konkursem)

 

28 lipca – niedziela – g. 17.00

STAROWIEJSKI HYR ze Starej Wsi

BABIOGORZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

GIEWONT z Zakopanego

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

ZBYRCOK z Juszczyna

SKALNIK z Kamionki Wielkiej

DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej

MYGDONIA z Salonik – GRECJA (poza konkursem)

 

29 lipca – poniedziałek – g. 17.00

KIYRPECKI z Łącka

MSZALNICZANIE z Mszalnicy

ZR IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego

PODEGRODZIE z Podegrodzia

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

GORALE ŁĄCCY z Łącka

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA (poza konkursem)

 

30 lipca – wtorek – g. 17.00

SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic

ISTEBNA z Istebnej

ŚWARNI z Nowego Targu

DOLANIE z Gilowic

DOLINA SŁOMKI ze Stronia

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA (poza konkursem)

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU (poza konkursem)

 

33. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

 

31 lipca – środa – g. 18.00

GRANDINĖLĖ z Poniewieża – LITWA

SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA

ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa

MYGDONIA z Salonik – GRECJA

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

 

1 sierpnia – czwartek – g. 18.00

SUsEN z Süßen – NIEMCY

BISTRICA z Bistricy – BUŁGARIA

SMA AL-AZHAR 3 z Dżakarty Południowej – INDONEZJA

SALONA z Solina – CHORWACJA

AVART z Puebli – MEKSYK

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA

 

2 sierpnia – piątek – g. 18.00

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA

MAGURZANIE z Łodygowic

JUBILEE DANCE z Concord – USA

KOCAELI ARMELIT z İzmitu – TURCJA

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU

 

3 sierpnia – sobota – g. 18.00

KONCERT FINAŁOWY 33. MSF

 

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

KAPELA POPIERONIE

KONCERT LAUREATÓW 55. FFGP

wręczenie nagród, występy laureatów

SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA

 

 

KONKURSOWE KONCERTY GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW 55. FFGP

27–30 lipca g. 10.00, Rynek

 

KOROWÓD ZESPOŁÓW

31 lipca – środa – g. 10.30

Karczma Żywiecka, ul. T. Kościuszki, Rynek

 

DZIEŃ FOLKLORU DZIECIĘCEGO

z zespołami z powiatu żywieckiego

3 sierpnia – sobota – g. 10.00–13.00, amfiteatr „Pod Grojcem”

 

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

1–4 sierpnia g. 10.00, Rynek

 

TARGI SZTUKI LUDOWEJ

27 lipca – 4 sierpnia g. 10.00, Rynek

 

FOTO
FOTO

FOTO
FOTO



    Lipiec

    1

    Lip

    poniedziałek
    Haliny, Mariana, Marcina

    2

    Lip

    wtorek

    Jagody, Urbana, Marii

    3

    Lip

    środa
    Jacka, Anatola, Tomasza

    4

    Lip

    czwartek

    Odona, Malwiny, Elżbiety

    5

    Lip

    piątek

    Marii, Antoniego

    6

    Lip

    sobota

    Gotarda, Dominiki, Łucji

    7

    Lip

    niedziela
    Cyryla, Estery, Metodego

    8

    Lip

    poniedziałek
    Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

    9

    Lip

    wtorek

    Lukrecji, Weroniki, Zenona

    10

    Lip

    środa

    Sylwany, Witalisa, Antoniego

    11

    Lip

    czwartek

    Olgi, Kaliny, Benedykta

    12

    Lip

    piątek

    Jana, Brunona, Bonifacego

    13

    Lip

    sobota

    Henryka, Kingi, Andrzeja

    14

    Lip

    niedziela

    Ulryka, Bonawentury, Kamila

    15

    Lip

    poniedziałek
    Henryka, Włodzimierza, Dawida

    16

    Lip

    wtorek
    Mariki, Benity, Eustachego

    17

    Lip

    środa

    Anety, Bogdana, Jadwigi

    18

    Lip

    czwartek

    Erwina, Kamila, Szymona

    19

    Lip

    piątek

    Wincentego, Wodzisława, Marcina

    20

    Lip

    sobota

    Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

    21

    Lip

    niedziela

    Daniela, Diany, Wawrzyńca

    22

    Lip

    poniedziałek

    Marii, Magdaleny

    23

    Lip

    wtorek
    Stwosza, Bogny, Brygidy

    24

    Lip

    środa
    Kingi, Krystyny

    25

    Lip

    czwartek
    Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

    26

    Lip

    piątek

    Anny, Mirosławy, Grażyny

    27

    Lip

    sobota

    Lilii, Julii, Natalii

    28

    Lip

    niedziela

    Aidy, Marceli, Wiktora

    29

    Lip

    poniedziałek

    Olafa, Marty, Ludmiły

    30

    Lip

    wtorek

    Julity, Piotra, Aldony

    31

    Lip

    środa

    Ignacego, Lubomira, Heleny

     Powrót na start
    Projekt i wykonanie : MyWebFactory